Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plemiona - Rozmówki ogólne
#1
Opis gry


Plemiona to gra zespołowa. Możemy zakładać własne plemię, zapraszać przyjaciół i wspólnie walczyć przeciwko wrogom. Dla ułatwienia komunikacji dostępne jest forum plemienne, na którym członkowie plemienia mogą się ze sobą komunikować: opracowywać strategie, rozwiązywać problemy, podsuwać pomysły. Oprócz tego możemy skorzystać z opcji wiadomości prywatnych.

Siłę gracza określa liczba punktów, a ta jest zależna od ilości posiadanych wiosek i poziomu ich rozbudowy. (Rekordzista na polskich serwerach ma ponad 1000 wiosek.) Aby móc rozwijać swoje konto: zwiększać liczbę punktów, a tym samym pozycję w rankingu, musimy walczyć z innymi graczami, rozbijać ich armie, zawłaszczać wioski. Do tego celu posłużą nam następujące jednostki bojowe:
Pikinier
Miecznik
Topornik
Łucznik
Zwiadowca
Lekki kawalerzysta
Łucznik na koniu
Ciężki kawalerzysta
Taran
Katapulta
Rycerz
Szlachcic

oczywiście nie wszystkie z nich będą od początku dostępne. Ich posiadanie jest ściśle zależne od poziomu rozbudowy wioski, gdyż jednostki te rekrutujemy w specjalnie przystosowanych do tego budynkach: koszarach, stajni, warsztacie, pałacu. Dlatego aby np. uzyskać dostęp do toporników, musimy wybudować drugi poziom kuźni.

W Plemionach istnieje system pomocy graczom słabszym. Jeśli agresor będzie dużo lepszy od atakowanego, wówczas zostanie obniżona siła jego jednostek, przez co i siła natarcia będzie mniejsza. Dodatkowo istnieje bonus nocny. Jeśli agresor zaatakuje w czasie jego trwania (tj. w nocy), to siła atakowanego wzrośnie o 100 proc. Tę siłę może także wzmocnić mur obronny, który chroni wioskę przed najeźdźcami.

System pomocy słabszym to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu tacy gracze mogą się łatwiej odnaleźć w grze, a do tego mają większe szanse na przetrwanie, rozwinięcie swoich umiejętności i dojście do wprawy. Jednak nie chroni to w stu procentach przed atakami silniejszych, którzy wiedzą, jak wykorzystać słabe strony swojej ofiary - stanowi raczej swego rodzaju parasol ochronny.

Szata graficzna jest estetyczna. Każdy budynek, podobnie jak każda jednostka ma swój oddzielny, łatwo odróżnialny od innych wygląd. W grze przeważają dobrze się komponujące kolory: żółty oraz zielony. Istnieje możliwość wprowadzenia nowego stylu graficznego – po zakupie konta premium.

W linku zamieszczony jest poradnik jak grać w Plemiona

http://forum.plemiona.pl/showthread.php?78850-Poradnik

Link do gry:


http://www.plemiona.pl/

Osobiście gram w Plemiona na 68 świecie. WinkAtLiterówka
AtDodałem link do gry.
Reply
#2
Grałem, ale szybko mi się gra znudziła. Ale fajnie się grało.

Gdzie ja mu dałem plusa???
Reply
#3
Też gram na 50 świecie. Big Grin
Reply
#4
Niedawno w to grałem na świecie 60. Miałem 42 wioski po 10.019 pkt. Byłem w plemieniu TOP1 na świecie. Ale gdy nie ma się wrogów i kogo przejmować gra szybko się nudzi. Sprzedałem swoje konto za doładowanie za 50zł i od razu kupiłem SŁ Cool.
Reply
#5
Czekałem na ten temat Big Grin
Właśnie nie dawno zacząłem grać mam 250 pkt. świat 68.
Reply
#6
Wow, myślalem, że faza na plemiona minęła dawno Big Grin.
Reply
#7
JESTEŚ NIE W CZASIE ;_; hhyhyhyyhyh Big Grin
Reply
#8
Ja dzisiaj dobiłem 700pkt. Wink

AtGdzie Ty tu widzisz wymianę repem ? ...
Reply
#9
Chyba, że to chodzi o wiek gimnazjalny, bo wtedy akurat jarałem się z kumplami plemionami Big Grin (zero sarkazmu, żeby nie było niedomówień Tongue)
Reply
#10
Nigdy nie było tej fazy na plemiona Cool
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)