Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plemiona [Temat Ogólny]
#1
Quote:
istnieje ale zanikł gdzieś więc tworze go na nowo.
Plemiona to przeglądarkowa gra online, z akcją osadzoną w średniowieczu. Gracz posiada małą wioskę, którą ma doprowadzić do władzy i chwały.Siłę gracza określa liczba punktów, a ta jest zależna od ilości posiadanych wiosek i poziomu ich rozbudowy. (Rekordzista na polskich serwerach ma ponad 1000 wiosek.) Aby móc rozwijać swoje konto: zwiększać liczbę punktów, a tym samym pozycję w rankingu, musimy walczyć z innymi graczami, rozbijać ich armie, zawłaszczać wioski. Do tego celu posłużą nam następujące jednostki bojowe:

Pikinier
Miecznik
Topornik
Łucznik
Zwiadowca
Lekki kawalerzysta
Łucznik na koniu
Ciężki kawalerzysta
Taran
Katapulta
Rycerz
Szlachcic


oczywiście nie wszystkie z nich będą od początku dostępne. Ich posiadanie jest ściśle zależne od poziomu rozbudowy wioski, gdyż jednostki te rekrutujemy w specjalnie przystosowanych do tego budynkach: koszarach, stajni, warsztacie, pałacu. Dlatego aby np. uzyskać dostęp do toporników, musimy wybudować drugi poziom kuźni.

W Plemionach istnieje system pomocy graczom słabszym. Jeśli agresor będzie dużo lepszy od atakowanego, wówczas zostanie obniżona siła jego jednostek, przez co i siła natarcia będzie mniejsza. Dodatkowo istnieje bonus nocny. Jeśli agresor zaatakuje w czasie jego trwania (tj. w nocy), to siła atakowanego wzrośnie o 100 proc. Tę siłę może także wzmocnić mur obronny, który chroni wioskę przed najeźdźcami.

System pomocy słabszym to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu tacy gracze mogą się łatwiej odnaleźć w grze, a do tego mają większe szanse na przetrwanie, rozwinięcie swoich umiejętności i dojście do wprawy. Jednak nie chroni to w stu procentach przed atakami silniejszych, którzy wiedzą, jak wykorzystać słabe strony swojej ofiary - stanowi raczej swego rodzaju parasol ochronny.

Szata graficzna jest estetyczna. Każdy budynek, podobnie jak każda jednostka ma swój oddzielny, łatwo odróżnialny od innych wygląd. W grze przeważają dobrze się komponujące kolory: żółty oraz zielony. Istnieje możliwość wprowadzenia nowego stylu graficznego – po zakupie konta premium.
Gram w plemiona na światach 68 i 70!
Reply
#2
Jaki masz nick na ś68?
Reply
#3
Hiper Jack
Reply
#4
Big Grin 
Możecie mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi flagami i teatrem ?
Reply
#5
Również gram na 68(w sumie tam już nie Big Grin) i 70, nicku nie zdradze gdyż nie chce zdradzać mojego plemienia które i tak cie zjedzie Tongue
Reply
#6
Świetna gra. Szkoda tylko, że na dalszym etapie nie da się grać bez funkcji premium.
Reply
#7
Dałem koledze konto. W miech zrobił więcej niż ja w 2 Tongue
Reply
#8
Ale pamiętajcie że są też privy Tongue
Reply
#9
Priv to droga na łatwiznę. Wolę nie grać w ogóle Big Grin


Ed. Osiągnięcia na privie to żaden prestiż. Najbardziej śmieszą mnie ludzie próbujący lansić się na np. legi i złoto z priva <ściana>
Reply
#10
Big Grin 
Odświeżan.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)