Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Far Cry 3 - dyskusja na temat gry
Siemaaaano! :3
Dzisiaj może podyskutujemy trochę na temat bardzo ciekawej gry jaką jest Far Cry 3. Moim zdaniem gra jest na prawdę godna uwagi i serdecznie ją polecam.
Informacje:
Far Cry 3 to trzecia odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, w których przemierzamy otwarty świat i bierzemy udział w zróżnicowanych starciach z grupami inteligentnych przeciwników. Za produkcję odpowiada, podobnie jak w przypadku części drugiej, studio Ubisoft Montreal, choć tym razem pomagały mu także zespoły Ubisoft Shanghai, Massive Entertainment oraz Ubisoft Reflections.

Gracze wcielają się w Jasona Brody’ego, którego wakacje zostały przerwane w brutalny sposób i w wyniku nieszczęśliwego skoku ze spadochronem ląduje na wyspie, opanowanej przez psychopatycznych piratów. Co gorsza, w niewoli pozostaje grupa jego przyjaciół, a wszędzie wokoło roi się od pozbawionych skrupułów i niezbyt stabilnych psychicznie morderców. By ocalić swoich bliskich i wydostać się z tego przeklętego miejsca Jason będzie musiał szybko nauczyć się zabijać.

Far Cry 3 to pierwszoosobowa strzelanka. Większość czasu spędzamy więc na eliminowaniu wrogów wszelkimi dostępnymi metodami. Tym, co odróżnią tę grę od większości konkurencyjnych FPS-ów jest swoboda działania. Poziomy mają najczęściej strukturę otwartą i pozwalają graczom na samodzielne wybranie taktyki. Możliwe jest zarówno ciche pozbawianie życia wrogów, jak i zabawa w stylu Rambo, gdzie z okrzykiem na ustach i karabinem w rękach wpadamy w sam środek obozu wrogów. Ciekawym elementem jest również uproszczony system RPG. Za postępy w kampanii nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, za które następnie kupujemy nowe umiejętności, przypisane do trzech ścieżek rozwoju: czapli, pająka i rekina. Każda z nich nagradza inny styl eliminacji przeciwników oraz ułatwia eksplorację archipelagu.

Dodatkiem do kampanii solowej jest multiplayer, za który odpowiada Ubisoft Massive, szwedzkie studio znane ze świetnych strategii czasu rzeczywistego (np. Ground Control, World in Conflict). Producent postawił na łatwą w odbiorze rozgrywkę, scenariusze wymagające zaliczania konkretnych celów i rozbudowany system rozwoju. W jednym z trybów zabawy każda z drużyn musi podpalić zasoby przeciwnika, co zupełnie zmienia sytuację na polu walki. Ciekawym uzupełnieniem jest także minikampania kooperacyjna, gdzie maksymalnie czterech graczy stara się przetrwać 6 liniowych misji, o rosnącym stopniu trudności.

Wymagania sprzętowe:
Konfiguracja minimalna
Procesor – 2.66 GHz Intel Core 2 Duo E6700 albo 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ lub lepsze
Pamięć RAM – 4 GB
Karta graficzna – Karta graficzna współpracująca z DirectX 9.0 oraz posiadająca co najmniej 512 MB RAM-u (lista wspieranych kart poniżej)

Konfiguracja zalecana
Procesor – Intel Core i3-530 albo AMD Phenom II X2 565 lub lepsze
Pamięć RAM – 6 GB
Karta graficzna – Karta graficzna współpracująca z DirectX 11, obsługująca shadery w wersji 4.0 oraz posiadająca co najmniej 1024 MB RAM-u

Konfiguracja zapewniająca najlepszą wydajność
Procesor – Intel Core i7-2600K albo AMD FX-4150 lub lepsze
Pamięć RAM – 8 GB
Karta graficzna – Karta graficzna współpracująca z DirectX 11, obsługująca shadery w wersji 4.0 oraz posiadająca co najmniej 1024 MB RAM-u

Wszystkie informacje potrzebne do stworzenia tematu to:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14319
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=71314
Reply
Najlepsza gra w jaką grałem! Bez kitu.
Reply
Jeszcze jak ktoś ma dobrą maszynę, gra wydaję się bardzo realne i nie można przestać w nią grać, serio mówię! <3
Reply
Ja tylko oglądałem u Roja, niestety :C
"W tej grze spieprzone jest tylko to, że się kończy" - Najciekawszy komentarz jaki przeczytałem o FC3. ;3
Reply
Ja tam nie jestem jakimś dużym maniakiem komputerowym więc nie gram dużo, ale ta gra wciąga jak żadna.
Reply
Dokładnie, oby wyszła część 4 bo ja aktualnie grałem w wszystkie części. Smile
Reply
Jest temat od gier... Nie rozumiem dlaczego ludzie robią tematy o oddzielnych grach. -.-
Co do Far Cry 3 to wspaniała gra, tylko czekać na DLC. Big Grin
Reply
Jest temat od gier, ale ta gra po prostu potrzebuje oddzielnego tematu! Jest po prostu zbyt wspaniała. ;3
Reply
Nie podniecaj się tak, jest bardzo dobra ale bez przesady, tak? Dodgy
Reply
Nie wierzę, że te tematy aż tak Wam przeszkadzają.

Big Grin

Mnie na początku nie ciągnęło do tej produkcji, potem trochę poczytałem, pooglądałem i ściągnąłem od razu.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)